راهنمای سفر به کاپادوکیا حیرت انگیز، شهر بالن ها

۳۰ بهمن ۱۴۰۱

آنچه در راهنمای سفر به کاپادوکیا خواهید خواند:

راهنمای سفر به کاپادوکیا می تواند اطلاعات جامعی درباره ی این شهر و هر آنچه که برای سفر به آن بهتر است بدانید به شما بدهد. اینکه درباره شهر کاپادوکیا چیزی می دانید، یعنی خیلی وضعیت اطلاعات عمومی تان خوب است! چون ابداً جزء آن دسته از شهر های گردشگری نیست که اسمش را روی هر در و دیواری دیده باشید.

قطعا نامِ حکومت هیتی ها را زیاد در کتاب های تاریخ دوران دبستان و دبیرستان دیده اید. این پادشاهی در کاپادوکیا و آنتولی کنونی در ترکیه، قرن ها حکمرانی می کرد. کاپادوکیای امروزی و تمام عظمت و شکوهی که از ویرانه های آثار باستانی اش بر جای مانده و سالانه هزاران توریست و طرفدار اماکن تاریخی را به ترکیه می کشاند، یادگاری از همان دوران حکومت هیتی ها است. این شهر سرشار از غارها و قسمت های تاریخی است که البته همه آنها به عنوان آثار باستانی به ثبت نرسیده اند و هنوز هم، دارای سکنه هستند.

پس به خاطر رسالتی که بر دوش نویسنده ی “راهنمای سفر به کاپادوکیا” است باید به شما گوشزد کنیم، در این شهر لطفا با یک کوله بر پشت و یک عینک دودی و کلاه نقاب دار و لباس هاوایی، وارد هر جای نسبتا قدیمی که در کاپادوکیا می بینید نشوید و نیمه شب بدونِ در زدن، به اتاقِ شخصی ملت پا نگذاشته تا از شما با چهار ضربه یِ کاپادوکیایی بر زیرِ دنده هایتان پذیرایی نکنند!

راهنمای سفر به کاپادوکیا


جاذبه های شهر کاپادوکیا!

 • اولین عاملی که مولانا دوست ها را به این شهر سِحر آمیز می کشاند، برگزاری آئین رقصِ سما در این منطقه است. چرخشِ آیینی فرقه صوفی که شاخه ای عرفانی و تائید شده از سوی اسلام است. این رقص چیزی در حدود ۷۰۰ سال پیش در شهر قونیه به حالتِ الهام گونه و اعجاز انگیزی به قلب و روحِ مولانا جلال الدین بلخی وحی شد .

دقیقا رسیدن به نقطه اوجِ شور و عشقی که به شمس تبریزی داشت، شروع کننده این واقعه برای وی بود. روزی در بازار مسگران در حال راه رفتن بود که با ضرب مسگران، شروع به چرخش و چرخش و چرخش کرد و بعد ها اظهار داشت که در آن روز در بازار مسگران به واسطه همین رقص با خدا ملاقات داشته. تمرین کنندگان با انجامِ حرکتِ چرخش دراویش، معتقدند که عمل مکرر چرخیدن در این رقص به آن ها اجازه می دهد که بدن زمینی خود را فراموش کنند و به خدا نزدیکتر شوند. درویش در عربی به معنای صوفی است.

 • از دیگر جاذبه های کاپادوکیا دیدار با زنِ آوانوسی است. زنی که آثار سفالی شبیه به ظروف هیتی را با ظرافتِ هر چه تمام تر طراحی میکند و در میان توریست ها طرفدار بسیار دارد.
 • پارک ملی گورمه نیز دیگر جاذبه کاپادوکیا است. سرزمین عجیب و هیجان انگیز سنگی با شبکه ای از غارهای کنده شده به دست انسان را در این منطقه می توانید ببینید. محوطه های زندگی، مکان های عبادت، اصطبل ها و انبارها همه را درون سنگ نرم کنده و به وجود آورده اند.
 • این منطقه دلِ طبیعت دوستان و ورزشکاران را نیز می برد. دوچرخه سواران کوهستانی در طول زمین های ناهموار این منطقه دوچرخه سواری می کنند. دوچرخه سواری تنها یکی از راه های بی شمار و موثر برای اکتشاف و کند و کاو در کاپادوکیا است.
 • موزه فضای باز زلو ، دره سرخ کاپادوکیا ، شهر زیرزمینی کایماکلی و معبد اسکی گوموسلر از دیگر جاذبه های مسحور کننده کاپادوکیا است.

جاذبه های کاپادوکیا


بهترین زمان سفر به کاپادوکیا!

راهنمای سفر به کاپادوکیا باید به شما یاد آوری کند که، کاپادوکیا کوهستانی است و در ارتفاعات بالا قرار دارد. تابستان ها با هوای گرم و خشک از شما پذیرایی میکند. در زمستان ها هم سرما و برفِ بی حد و حصرش را با عشق نثارتان میکند. پس نتیجه می گیریم بهترین زمان برای رفتن به این ناحیه پاییز و بهار است. هر چند پدرانه به شما توصیه می کنیم که اگر شب را در این ناحیه سپری می کنید، حتماً لباس گرم به همراه داشته باشید. البته در طول روز هوای گرمی را برای شما پیش بینی می کنیم.


هزینه سفر به کاپادوکیا چقدر است؟

قیمت تور کاپادوکیا از 1500000 میلیون تومان شروع میشود. البته با توجه به تعدد کار های هیجان انگیز و اماکن جذابی که باید ببینید و رزرو هتل و بلیط هواپیما و تمام دغدغه های دیگر، حقیقتا مبلغِ منصفانه ای ست.

[cn-suggest-post text=”با 6 مکان عاشقانه ترکیه بیشتر آشنا شوید” link=”https://www.pilehparvaz.com//”]


برای رفتن به کاپادوکیا چه مدارکی لازم دارید؟

برای سفر به کاپادوکیا نیاز به ویزا نیست اما داشتن مدارک شناسایی معتبر و پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتباری الزامی است.


مراکز اقامتی کاپادوکیا کدام ها هستند؟!

در لیست زیر، برترین مراکز اقامتی و هتل های مشهورِ کاپادوکیا به همراه خوش قیمت ترین های آن ها در لیستی برای شما آماده کرده ایم! هزینه اقامت در هتل های این شهر متغیر است. بنا بر تجربه توریست های کاپادوکیا، فاکتورِ کلیدی که هزینه سفرِ شما به کاپادوکیا را تعیین میکند، بیشتر در نوعِ هتلی است که در آن اقامت دارید.
بهترین هتل های کاپادوکیا به شرح زیر است:

 • سیکرد هاوس
 • الیت استون هاوس
 • مهمان پذیر علی
 • هتل بویوک اوانوس
 • هتل دینلر ارگاپ
 • هتل دینلر نوزیر
 • هتل برکیو کایا
 • هتل پرمیزالای کیو
 • هتل سوهان کاپادوکیا و اسپا
 • هتل فلوریا کاپادوکیا

هتل های کاپادوکیا


پول رایج کاپادوکیا چیست؟

واحد پولِ ترکیه لیر است. پس قطعا پولِ رایج کاپادوکیا نمی تواند پنگو باشد!

[cn-suggest-post text=”معروف ترین شهرهای ساحلی ترکیه” link=”https://www.pilehparvaz.com//”]


هزینه خورد و خوراک در کاپادوکیا!

هزینه خورد و خوراک در کاپادوکیا ذاتا نمی تواند گران باشد. گردشگران تور کاپادوکیا می توانند ‏غذا های محلی این شهر را با هزینه ای معقول تهیه کرده و به از خوردن این غذاهای کاپادوکیایی نهایت لذت را ببرند!
گفتنی است که در سطح شهر کاپادوکیا رستوران های لوکس و بین المللی زیادی به چشم میخورد ‏که گردشگران می توانند غذای خود را در آنجا نیز میل بفرمایند. البته با علم به این موضوع که این رستوران ها اغلب منوی گران قیمتی دارند!

رستوران های کاپادوکیا


بهترین رستوران های کاپادوکیا!

 • اورفا سوفراسی کاپادوکیه
 • رستوران بیلسیرما
 • کاویسون پیده فارینی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب
مطالب مرتبط