شهرهای توریستی اسپانیا

توریستی ترین شهرهای اسپانیا

۰۷ آبان ۱۴۰۲ ۵ دقیقه

همانطور که می دانید در غربی ترین قسمت اروپا و در شبه جزیره ایبری، کشور تاریخی اسپانیا واقع شده که طبق تخمین باستان شناسان حدود 35 هزار سال پیش، برای اولین بار مورد بازدید انسان های اولیه قرار گرفته است. این کشور کهن پس از هزاران سال تکامل، هم اکنون به عنوان یک کشور توسعه یافته و همینطور سیزدهمین قدرت اقتصادی در دنیا شناخته می شود.

یکی از دلایل رشد اقتصادی این کشور، جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی و شهرهای توریستی اسپانیا است؛ به طوری که در حال حاضر رتبه دوم جهان از نظر صنعت گردشگری را از آن خود کرده و فقط در سال 2006 حدود 40 میلیارد یورو درآمد را از طریق تور اقساطی اسپانیا کسب کرده است.

این کشور متمدن و باستانی، به 17 بخش خود مختار و 50 استان تقسیم بندی شده است که هر یک، مناطق شهری متعددی را شامل می شوند. هر یک از این شهر ها که سابقه فرهنگی و تاریخی خاصی را با خود به یدک می کشند به نوبه خود، یک جاذبه گردشگری به شمار می روند و آثار تاریخی و فرهنگی فراوانی را در خود جای داده اند. در این مقاله فقط به معرفی و بررسی شهرهای توریستی اسپانیا می پردازیم. با ما همراه شوید.

شهرهای توریستی اسپانیا

بارسلونا (Barcelona)

این شهر دو میلیون نفره، پایتخت و پر جمعیت ترین شهر «کاتالونیا»، یکی از مناطق خود مختار و از شهرهای توریستی اسپانیا است و حدود 100 کیلومتر مربع مساحت دارد. بارسلونا در قسمت شمال شرق اسپانیا واقع شده و پس از مادرید دومین شهر پر جمعیت این کشور به شمار می رود.

اگر از این شهر بندری بازدید کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که بارز ترین ویژگی بارسلون، معماری بسیار منظم آن است که شامل خیابان ها و کوچه هایی می شود که به فاصله هایی یکسان در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. علاوه بر بافت منظم معابر این شهر، جاذبه های دیدنی متعددی مانند موزه ملی هنر، موزه پیکاسو، کلیسای باستانی و ناتمام ساگرادا فامیلیا و قصر موسیقی کاتالان نیز، این شهر را به یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری اسپانیا تبدیل کرده اند.

بارسلونا

مادرید (Madrid)

شهر مادرید، پایتخت کشور اسپانیا و همینطور پایتخت یک بخش خودمختار به همین نام است که حدود 3.3 میلیون نفر جمعیت و بیش از 600 کیلومتر مربع مساحت از اراضی مرکز این کشور را در بر گرفته است. اگر چه قدمت این مورد از شهرهای توریستی اسپانیا، حدود هزاران سال تخمین زده شده است، اما نخستین اطلاعاتی که در متون تاریخی درباره این شهر موجود است، به قرن نهم میلادی بر می گردد.

شهر مادرید در قرن 14 میلادی، ویران و به آتش کشیده شد و پس از آن، هنری سوم که یکی از پادشاهان کستیا بود، پس از فتح این منطقه، به بازساری آن پرداخت. کاخ سلطنتی مادرید، معبد دبود و طاق پیروزی از جمله یادگاری های بازمانده از دوران کهن این شهر هستند و علاوه بر این ها موزه موم، پارک رتیرو و میدان ورزشی مادرید، دیگر دیدنی های معروف مادرید به شمار می روند.

آشنایی با زیباترین جزایر اسپانیا برای گردش و تفریح

گرانادا (Granada)

در بخش خود مختار اندلس در جنوب اسپانیا، استانی واقع شده که گرانادا نام دارد و در مرکز این استان شهری به همین نام قرار گرفته که بیش از دیگر مناطق اسپانیا تحت تاثیر حملات اعراب مسلمان قرار گرفته است. این شهر اروپایی، تا سال 1492 میلادی یکی از فتوحات قلمرو اسلامی بوده است و پس از آن توسط فرمانرویان کاتولیک تسخیر می شود؛ با این حال، گرانادا یکی از قدیمی ترین میراث مسلمانان به شمار می رود و آثار ارزشمندی هم از آن دوران در خود جای داده است. جاذبه هایی مثل قلعه الحمرا و محله البیازین که بازدید از آنها در میان مسافران شهرهای توریستی اسپانیا طرفداران بسیاری دارد.

گرانادا

والنسیا (Valencia)

این شهر که در سواحل شرقی اسپانیا قرار گرفته، مرکز بخش خودمختار والنسیا بوده و با 134 کیلومتر مربع مساحت، محل زندگی بیش از 800 هزار شهروند اسپانیایی است. این شهر قرون وسطایی، به باغ های پرتقال و ورزشی های ساحلی خود معروف شده است و البته جاذبه های دیدنی فراوانی را هم داراست؛ برج های سرانو، لونخا دلا سد، پارک علم و هنر و کلیسای جامع اسپانیا نمونه هایی از این جاذبه ها هستند که بازدید از آنها در هوای معتدل و مدیترانه ای این منطقه، یکی از مهم ترین اهداف گردشگران از سفر به این شهر هزار ساله و جزو شهرهای توریستی اسپانیا است.

مالاگا (Malaga)

در سواحل جنوب اسپانیا و در قسمت جنوب غرب گرانادا، شهری 500 هزار نفره وجود داره که به مالاگا معروف شده است. این شهر بندری نیز، بی تاثیر از حمله اعراب نمانده و البته آثار فراوانی هم از دوره مسیحیت در خود نگه داشته است. کلیسای جامع و تئاتر رومی که تاریخ آن به سده سوم میلادی بر می گردد، نمونه هایی از این آثار هستند. بد نیست بدانید که محل تولد پیکاسو، خانه ای سنگی است که در قسمت شمال شرقی این شهر قرار گرفته و در حال حاضر به موزه ای هنری تبدیل شده و محل تردد گردشگران و علاقه مندان به هنر و نقاشی است.

مالاگا

اوئسکا (Huesca)

این شهر کوچک باستانی در شمال شرقی اسپانیا و در بخش خود مختار آراگون واقع شده است. اوئسکا از شهرهای توریستی اسپانیاست که علاوه بر آب و هوای کوهستانی و مساعد خود، دیدنی های فراوانی هم برای گردشگران دارد. اگر می خواهید به طور خلاصه با جاذبه های توریستی این شهر تاریخی و خوش آب و هوا آشنا شوید، باید به مواردی مثل پارک میگل سروت، تندیس های دوازده رسول، کوهستان پیرنه و قلعه لارور اشاره کنیم.

رزرو تور اقساطی اروپا با اقساط بلند مدت 10 ماه

سالامانکا از شهرهای توریستی اسپانیا

بد نیست کمی هم از شهرهای توریستی اسپانیا که در غرب این کشور هستند بگوییم؛ شهر کوچک سالامانکا با 39 کیلومتر مربع مساحت و 160 هزار نفر جمعیت، به خاطر معماری کهن و ساختمان های سلطنتی و بسیار زیبای خود معروف شده است و البته، آب و هوایی بسیار مساعد و همینطور طبیعتی بکر و دست نخورده دارد.

این شهر تاریخی در کنار ساختمان های باستانی فراوانی که در خود جای داده، یکی از بهترین دانشگاه های سراسر اروپا را هم داراست که دانشگاهی هم نام با همین شهر است. از زیبایی سالامانکا هر چه بگوییم کم است؛ با این حال فقط به این نکته بسنده می کنیم که مردم اسپانیا لقب شهر طلایی را به این منطقه تاریخی و سرسبز نسبت داده اند.

شهر سالامانکا
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *