کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند

کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند

۲۹ مرداد ۱۴۰۲ ۵ دقیقه

مهمانداری هواپیما، یکی از شغل‌هایی است که طرفدارهای زیادی دارد؛ اما بهتر است بدانید که هر کاری محدودیت‌ها، قوانین و مقررات خاص خود را دارد که با توجه به آن‌ها کار خود را انجام می‌دهند. شما اگر مسافری هستید که می‌خواهید سفر خود را با پروازهای هوایی انجام دهید، بهتر است برای شناخت کار مهماندارها اطلاعاتی داشته و با توجه به دانش محدودیت‌های آن‌ها با مهمانداران ارتباط برقرار کنید.

زیرا در صورت عدم دانستن وظیفه و محدودیت‌های آن‌ها ممکن است برای شما یا مهماندار هواپیما مشکلاتی به وجود بیاید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند آشنا کنیم.

با تور قسطی خارجی الان سفر کنید و 10 ماه دیگر پرداخت کنید !

دارو آوردن برای مسافر

با توجه به موقعیت‌های اورژانسی که ممکن است در سفرهای هوایی رخ دهد، یک مهماندار باید واکنش مناسب به آن موقعیت را انجام دهد. برای مثال، یک مهماندار می‌تواند درصورتی‌که یک مسافر نیازمند احیای قلبی باشد، برای بهبود آن از دستگاه شوک استفاده کند، اما کارها و موارد دیگری هستند که کاری از دست مهماندار برنمی‌آید؛ مگر اینکه قبل از پرواز آن‌ها اجازه کامل از یک متخصص را داشته باشند. نکته مهم، این است که در هواپیما یک جعبه اورژانسی پزشکی قرار داده‌شده که تنها فرد مسئول کلید آن را دارد و باید با مجوز پرستار و پزشک و با اجازه از آن‌ها، استفاده از آن توسط مهماندار تایید شود.

به شما پیشنهاد می‌شود تا قرص‌های لازم مانند آسپرین را در سفر همراه خود داشته باشید؛ زیرا اگر برای شما مشکلی به وجود بیاید و شما نیازمند قرص آسپرین باشید زیرا دارو آوردن برای مسافر یکی دیگر از کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند؛ پس همراه داشتن قرص از ضرورات سفر است.

کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند

بدرقه کردن مسافران به خارج از هواپیما

اگر شما پروازی طولانی و ناخوشایند داشته‌اید و در انتهای پرواز خود نیاز به کمک کسی برای جابجایی چمدان و بارها دارید، این فرد کمک دهنده بدون شک مهماندار نخواهد بود؛ در این موقعیت وظیفه مهماندار این است که شخص دیگری را برای کمک به شما معرفی کند؛ زیرا خود مهماندار باید تمام مسافران را از هواپیما خارج کند. اگر کسی برای کمک به شما نباشد، این پیشنهاد از طرف مهماندار به شما داده می‌شود تا لحظه آخری که تمام مسافران از هواپیما خارج شدند، صبر کنید؛ زیرا در آن صورت مهماندار می‌تواند به شما کمک کند.

مصرف نوشیدنی با مسافران

یکی دیگر از کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند صرف نوشیدنی با مسافران است. مهمانداری که در حال انجام‌وظیفه و انجام کار خود است، نمی‌تواند با پیشنهاد مسافران نوشیدنی صرف کند و با آن‌ها گپ بزند؛ زیرا آن‌ها برای این کار در هواپیما حضور ندارند و تنها کار آن‌ها کمک و خدمت‌رسانی به شما است.

کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند

صندلی مخصوص دادن به کودک

در صورت همراه داشتن کودک در سفر خود، مهماندار این اجازه را ندارد که برای کودک شما صندلی مخصوص کودکان را بیاورد. برخی از مردم و مسافران، گمان می‌کنند که وقتی کودکی زیر دو سال همراه خود دارند باید یک صندلی مخصوص در هواپیما برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

نکته‌ای که شما باید بدانید، این است که اکثر شرکت‌های هواپیمایی، بلیت‌ها را برای کودکان زیر دو سال حساب نمی‌کنند و به‌صورت رایگان حساب می‌کنند؛ اما این به معنی آن نیست که برای کودک شما صندلی جداگانه حساب شود. شما باید فرزند خود را روی پای خود نگه‌دارید و هرچقدر که از مهماندار بخواهید برای شما صندلی مخصوص کودک بیاورد، آن‌ها این کار را نمی‌کنند؛ زیرا این از کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند.

خرید تور اقساطی رزرو هتل و اخذ ویزا در پیله های عصر پرواز !

عوض کردن صندلی برای مسافران

عوض کردن صندلی مسافران از دیگر کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند. برخی از مسافرانی که متوجه می‌شوند در پرواز فرست کلاس، صندلی‌های رایگان دارند از مهمانداران می‌خواهند تا جای آن‌ها را عوض کنند، زیرا یا جای خود را دوست ندارند یا می‌خواهند کنار دوست خود باشند؛ هر دلیلی برای مهماندار بیاورید، این فرد نمی‌تواند این کار را برای شما انجام دهد، اما اگر واقعا می‌خواهید که صندلی خود را عوض کنید باید قبل از شروع پروازتان هزینه اضافه به شرکت هواپیمایی خود را پرداخت کنید.

کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند

اجازه به مسافران برای دیدن آشپزخانه

مهمانداران هواپیما، به دلیل موقعیت کاری خود در آشپزخانه هواپیما رفت‌وآمد زیادی می‌کنند تا خوراکی‌های لازم برای مسافران را آماده کنند؛ اما برخی از افراد، در هنگام پذیرایی شدن از مهمانداران می‌خواهند تا به آشپزخانه سر بزنند، بهتر است بدانند این یکی دیگر از کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند زیرا آشپزخانه، برای مهمانداران ساخته‌شده و باید بدانید که هیچ‌کسی جز مهماندار که در آنجا خدمت‌رسانی می‌کند، نمی‌توانند در آشپزی خانه حضورداشته باشند.

کمک به مسافر برای بلند کردن چمدان

بلند کردن چمدان ها یکی دیگر از کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند.مسافرانی که سفرهای هوایی انجام می‌دهند، ممکن است گمان کنند که وظیفه مهمانداران است تا چمدان‌ها را در کابین بالای صندلی قرار دهند اما مهمانداران به دلیل خطر زخم شدنشان اجازه انجام هم‌چین کاری را ندارند؛ زیرا ممکن است برخی از چمدان‌ها سنگین باشد و به شانه مهماندار آسیب بزند و باعث دررفتگی آن شود؛ تنها کمکی که مهماندار در خصوص چمدان می‌تواند به شما بکند، کمک به هول دادن، یا بستن در چمدان است.

کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند

مزاحم خلبان‌ها شدن

اکثر مردم فکر می‌کنند که مهمانداران می‌توانند به‌راحتی به کابین خلبان‌ها رفت‌وآمد و با آن‌ها صحبت کنند؛ اما هم‌چین موردی وجود ندارد، زیرا به دلایل امنیتی و قوانین که در شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد آن‌ها در صورت موقعیت‌های اضطراری که باید خلبان‌ها را ببینند، باید از قبل با آن‌ها تماس گرفته و ورود خود را به خلبان‌ها اعلام کنند. نکته مهم دیگر، کدهایی است که روی در کابین خلبان‌ها وجود دارد و این کد به‌منظور این است که کسی اجازه ایجاد مزاحمت برای خلبان را ندارند.

دادن بلیت رایگان هواپیما به دوستان و خانواده خود

برخی از افراد، گمان می‌کنند کسانی که مهماندار هواپیما هستند، می‌توانند به‌راحتی برای دوستان و آشنایان و خانواده خود بلیط هواپیمای رایگان تهیه کنند؛ اما هم‌چین موردی اصلا صحت ندارد و از کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند. مهماندار هواپیما با مزایای شغلی که دارد می‌تواند خود رایگان سفر کند، اما امکان تهیه بلیط رایگان هواپیما برای دیگران را ندارد، حتی صحبت درباره تخفیف برای آن‌ها منع شده است.

رزرو تور اقساطی داخلی بدون نیاز به ضامن در پیله های عصر پرواز !

هزینه خدمت

برخی از مسافران، در انتهای سفر به مهمانداران انعام می‌دهند و از آن‌ها به خاطر خدماتی که برای آن‌ها انجام دادند، تشکر می‌کنند، مهماندار اجازه قبول کردن انعام را ندارد؛ زیرا آن‌ها وظیفه خود را انجام می‌دهند و حقوق ماهیانه خود را از شرکت هواپیمایی دریافت می‌کنند.

این کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند، قوانین و مقررات تمام شرکت‌های هواپیمایی ثبت‌شده است و اگر مهمان‌داری به‌صورت عمد یا اشتباه این کارها را انجام دهد، مجبور به پرداخت جریمه خواهد شد. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده و از آن‌ها استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

1 دیدگاه برای ”کارهایی که مهمانداران اجازه انجام آن را ندارند

  1. خیلی مطلب مفیدی بود
    من خودم مهماندارم و واقعا بعضی از مسافرها درخواست های غیر معقولی دارن
    امیدوارم همه این مطلب رو بخونن و رعایت کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *