جاذبه های گرجستان

شرح

گرجستان یکی از زیباترین کشورهای اطراف ایران است. این کشور دارای فرهنگی غنی است و مردمش مراسم های هیجان انگیز زیادی دارند. در گرجستان بناهای تاریخی جذابی قرار دارند که پشت هر کدام از آن ها افسانه ها و داستان های زیادی است. همچنین در آنجا کلیساهای زیبایی را می بینید که برخی از آن ها قدمتی هزار ساله دارند.

با این تفاسیر خیلی واضح است که چرا گرجستان یکی از بهترین مقصدهایی است که می توانید برای گذراندن تعطیلات انتخاب کنید. علاوه بر جاذبه های دیدنی، گرجستان کشور آرامی است و آب و هوای خیلی خوبی هم دارد. بنابراین از جمله بهترین سرگرمی های شما در آنجا وقت گذرانی در طبیعت و یا پیاده روی در شهر خواهد بود. یکی از مرزهای گرجستان هم سواحل دریای سیاه است.

اگر به شهرهای ساحلی بروید می توانید با هزینه ای مناسب، انواع تفریحات آبی مثل قایق سواری و یا جت اسکی را امتحان کنید.اما همیشه لازم است پیش از سفر درباره جاذبه های گرجستان اطلاعات کسب کنید و بدانید قرار است چه جاهایی را ببینید. پس این مطلب را از دست ندهید تا با جاذبه های گرجستان آشنا شوید.

آیا می دانید برای سفر به گرجستان میتوانیدتور اقساطی گرجستان را خرید کنید و 10 ماه بعد هزینه اش را پرداخت کنید.

تفلیس، سرزمین شهرهای دیدنی

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است. اما این کلانشهر چندین شهر کوچک دیگری را در اطراف خودش دارد که هرکدام از آن ها را می شود به عنوان یکی از جاذبه های گرجستان دانست.

اگر به تاریخ علاقه دارید و دلتان می خواهد با گذشته گرجستان بیش تر آشنا شوید، بازدید از شهر متسختا را از دست ندهید. این شهر برای دوره ای پایتخت پادشاهی گرجستان بوده است. بناهای زیادی از آن دوران در متسختا باقی مانده که می توانید ازشان بازدید کنید.


یکی دیگر از جاذبه های گرجستان در شهر تفلیس، دهکده ای تاریخی در بخش های کوهستانی است. این دهکده را به اسم اوشگولی می شناسند. در واقع در آنجا چندین دهکده در فاصله های کم قرار دارند و در گذشته مستقل از حکومت مرکزی زندگی می کردند. به دلیل دور و غیر قابل دسترس بودنشان توانسته بودند از حمله دشمن دور بمانند.

حتی برج هایی در کنار خانه های این دهکده می بینید که برای پنهان شدن از دست سربازهای دشمن در آن ها پناه می گرفتند. این برج ها به اندازه ای محکم بوده اند که هنوز هم پابرجا هستند.

بهترین فصل سفر به گرجستان چه فصلی است؟

سواحل باتومی

شهر باتومی به بهشت گرجستان معروف است. این شهر بندری در کنار ساحل دریای سیاه قرار دارد. معماری فوق العاده باتومی جلوه خوبی به شهر داده است. به طوری که این شهر در مقایسه با شهرهای اروپایی چیزی کم ندارد. از طرفی از نظر هزینه و مخارج سفر هم خیلی به صرفه تر از رفتن به شهرهای اروپایی است.

این شهر آب و هوای خوبی دارد و دمای هوا به بیش تر از ۳۰ درجه نمی رسد. به همین دلیل خیلی از گردشگران به خاطر ساحل تمیز باتومی آنجا را برای سفر انتخاب می کنند.از جمله دیدنی های باتومی در گرجستان دلفیناریوم بسیار بزرگی است که در آنجا قرار دارد. اجرای این دلفین ها جزو بهترین های جهان است.

همچنین اگر از دیدن طبیعت لذت می برید حتماً از باغ گیاه شناسی باتومی دیدن کنید. این باغ تقریباً صد هکتار است و در زمان شوروری ساخته شد. در آنجا انواع گیاهان کمیاب دنیا را در زیستگاه واقعی شان می بینید. در صورتی که می خواهید از باغ گیاه شناسی گرجستان بازدید کنید پیشنهاد می کنیم که یک روز کامل را به گردش در آنجا اختصاص دهید.

در شهر باتومی برج ها و مجسمه هایی را می بینید که از بهترین جاذبه های گرجستان هستند. یکی از آن ها برج آلفابت است. بالای این برج اتاقی شبیه به کره زمین است که اگر به آنجا بروید منظره بی نظیری از شهر را خواهید دید. در نزدیکی این برج، مجسمه علی و نینو را پیدا می کنید.

این مجسمه به عنوان نماد عشق در کشور آذربایجان شناخته می شود. این دو مجسمه از شاهکارهای جهان هستند. آن ها طوری ساخته شده اند که با کمک صفحه های زیرشان حرکت کرده و دور می شوند. در آخر بعد از چند ساعت دوباره حرکت کرده و در یکدیگر ادغام می شوند. گفته می شود که این مجسمه را از یک داستان واقعی الهام گرفته اند.

واحد پول گرجستان چیست؟

ساحل آناکلیا

یکی دیگر از جاذبه های گرجستان ساحل آناکلیا است. این ساحل در نزدیکی رودخانه ای است که به دریای سیاه می ریزد. این ساحل بیش تر به درد پیک نیک های خانوادگی می خورد. فضای آرام آنجا احساس راحتی خوبی به گردشگران می دهد و می توانید ساعت ها در کنار دریا و در هوای خوب استراحت کنید.

دریاچه‌های رنگی آبودلائوری

همان طور که در بخش های قبلی گفتیم، مهم ترین جاذبه گرجستان طبیعتش است. بنابراین نمی شود تا گرجستان بروید و رشته کوه های قفقاز را از نزدیک نبینید. خیلی کم پیش می آید که قله های رشته کوه قفقاز پوشیده از برف نباشند. با این حال اگر در فصل تابستان به آنجا سفر کنید می توانید چند روزی را در طبیعت کوه ها بگذرانید.

اما در نزدیکی این رشته کوه دریاچه خیلی زلالی وجود دارد که اسمش آبودلائوری است. این دریاچه در میان تکه سنگ های بزرگی قرار گرفته است. ویژگی منحصر به فرد این دریاچه که باعث شده به یکی از جاذبه های گرجستان تبدیل شود، رنگ بی نظیر آن است. انعکاس نور خورشید طوری شده که انگار آبودلائوری سه رنگ دارد.

پیشنهاد می کنیم قبل از سفر به گرجستان، راهنمای سفر به گرجستان را بخوانید.

پارک ملی میتیرالا

این پارک در نزدیکی شهر باتومی است و دسترسی خوبی دارد. همچنین اگر خیلی به زندگی در دل طبیعت علاقه دارید می توانید یکی از کلبه های داخل پارک ملی میتیرالا را اجاره کنید و خوش بگذرانید. پل های چوبی این پارک در کنار آبشار و برکه های کوچکی و بکری که دارد واقعاً دیدنی هستند. اما بد نیست بدانید که این پارک به دلیل موقعیت خاصی که دارد در تابستان ها به شدت رطوبتی می شود.

مشخصات شاخص

موقعیت جغرافیایی

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس