مدارک لازم جهت اخذ انواع ویزای کشور کانادا :

مراحل و شرایط اخذ ویزای کانادا

اطلاعیه مهم در مورد ویزای کانادا

معرفی انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا در حالت کلی به دو طبقه دسته‌بندی می‌شوند :

ویزای کانادا

ویزاهای موقت به مالکان ویزا اجازه می‌دهند تا برای مدت زمان محدود و برای اهداف گردشگری، دیدار خانواده، تحصیل یا کار در کانادا اقامت داشته باشند.

ویزاهای اقامت دائم به مالکان آن اجازه می‌دهند تا به طور دائم برای کار در این کشور اقامت کنند و مسیری برای دریافت شهروندی کانادا است.

هر یک از این ویزاهای کانادا به گروه‌های دیگر نیز طبقه بندی می‌شوند که در ادامه قصد داریم شما را با انواع ویزای کانادا برای اقامت موقت یا اقامت دائم آشنا کنیم.

ویزاهای اقامت دائم کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا، ویزای اقامت دائم کانادا است که این نوع اقامت نیز به چندین دسته تقسیم بندی می‌شود :

ویزای کانادا از طریق ثبت شرکت در این کشور :

افرادی که قصد دارند در کشور کانادا کاری ایجاد کنند و افرادی که در انجام کار خاصی از جمله کارهای ورزشی، فرهنگی یا کشاورزی مهارت دارند و می‌خواهند کسب و کار خود را در کشور کانادا راه اندازی کنند به این نوع ویزا نیاز دارند.

این افراد باید نحوه سرمایه گذاری خود در کار خاص یا در حوزه‌های مختلف را ثابت کنند.

 

ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری :

یکی دیگر از روش های اخذ ویزای کانادا ویزای سرمایه گذاری است.

این نوع ویزا نیز به افرادی اعطا می‌شود که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند و دارایی خالص آن‌ها حداقل ۸۰۰ هزار دلار می‌باشد.

آن‌ها باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند و دولت بدون هیچ بهره‌ای این سرمایه را در طول ۵ سال به آن‌ها باز می‌گرداند.

ویزای ثبت شرکت کانادا

ویزاهای اقامت موقت کانادا

ویزاهای اقامت موقت کانادا به فرد اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان تعیین شده توسط کنسولگری کانادا در این کشور اقامت داشته باشد.

مدت اعتبار این ویزاها اغلب ۶ ماه می‌باشد. اگرچه ویزای اقامت موقت کانادا می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد.

ویزای اقامت موقت کانادا یک بار ورود، به فرد اجازه می‌دهد تنها یک بار وارد کشور کانادا شود، برای ۶ ماه در این کشور اقامت کند و سپس به کشور خود بازگردد.

یک ویزای چند بار ورود، به شخص اجازه می‌دهد تا زمانی که ویزا اعتبار دارد چندین بار وارد کشور کانادا شود و به طور موقت در این کشور اقامت کند.

انواع ویزای کانادا که اقامت موقت در این کشور را برای شما میسر می‌سازد چند نوع مختلف است که در ادامه با انواع ویزای کانادا برای اقامت موقت آشنا خواهید شد :

ویزای توریستی کانادا:

ویزای توریستی کانادا یا گردشگری به دارنده ویزا این اجازه را می‌دهد تا برای هدف گردشگری وارد کشور کانادا شود.

ویزای کانادا

سوپر ویزا کانادا:

سوپر ویزا یکی از انواع ویزای کانادا است.

این نوع ویزا نیز به والدین یا پدر بزرگ، مادر بزرگ شهروندان کانادایی یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دریافت کرده‌اند اجازه می‌دهد تا بچه‌ها یا نوه‌های خود را برای مدت طولانی ببینند.

ویزای دیپلماتیک یا سیاسی کانادا:

ویزاهای دیپلماتیک یا سیاسی به افراد سیاسی یا اداری از کشورهای خارجی این اجازه را می‌دهد تا برای اهداف و وظایف رسمی خود وارد کشور کانادا شوند.

ویزای تسهیلات کانادا:

این نوع ویزا نیز به شهروندان دو تابعیتی کشور کانادا که پاسپورت کانادایی ندارند اما پاسپورت یک کشور دیگر را دارند اعطا می‌شود.

به دلیل سخت بودن فرآیند دریافت پاسپورت کانادایی این ویزا به پاسپورت ملیت دیگر شخص اعطا می‌شود.

ویزای سیاسی کانادا
ویزای تسهیلات کانادا

ویزای کار در تعطیلات کانادا:

ویزای کار در تعطیلات کانادا به جوانان از ۳۰ کشور مختلف دنیا اعطا می‌شود.

از طریق این ویزا افراد می‌توانند وارد این کشور شوند و در آنجا کار کنند.

انتخاب شدن برای دریافت این نوع ویزا تصادفی است به این معناست که متقاضیان درخواست خود را ارائه می‌دهند و منتظر می‌مانند تا به طور تصادفی برای شروع کار خود در کانادا پذیرفته شوند.

ویزای کسب و کار یا نمایندگی کانادا:

یکی از اقسام ویزای کانادا ویزای کسب و کار یا نمایندگی است که به افرادی با اهداف تجاری به عنوان افراد یا گروه‌های تجاری وارد خاک کشور کانادا می‌شوند اعطا می‌شود.

ویزای محرمانه کانادا:

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای محرمانه این کشور است.

ویزای محرمانه به همه افرادی داده می‌شود که صلاحیت ویزای دیپلماتیک یا رسمی را ندارند اما به دلیل موقعیت و رتبه‌ای که دارند از افراد مهم در نظر گرفته می‌شوند.

این نوع ویزا برای مثال به افرادی داده می‌شود که مأموریت‌های تجاری دارند یا افراد دیپلمات که با هدف گردشگری وارد کشور کانادا شده‌اند.

ویزای محرمانه کانادا

ویزای تحصیلی کانادا:

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای تحصیلی این کشور است

این نوع ویزا به افرادی اعطا می‌شود که از طرف یکی از دانشگاه‌های کانادا برای تکمیل تحصیلات خود پذیرفته می‌شوند اهدا می‌شود.

اگر قصد دارید برای کمتر از ۶ ماه در کانادا تحصیل کنید، می‌توانید یک ویزای عموی دریافت کنید، اما برای تحصیلات بیشتر از ۶ ماه به ویزای تحصیلی نیاز پیدا خواهید کرد.

ویزای کانادا

ویزا برای افرادی که با هدف تولد فرزند وارد کانادا می‌شوند:

این نوع ویزا به افرادی اعطا می‌شود که تمام معیارها برای اقامت موقت در کانادا را داشته باشند یا افراد حامله که می‌خواهند فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند اعطا می‌شود.

تولد نوزاد در کانادا باعث می‌شود نوزاد به طور خودکار شهروندی این کشور را دریافت کند.

ویزای کاری کانادا:

ویزای موقت کارگران خارجی به افرادی اعطا می‌شود که در کشور کانادا به آن‌ها کاری پیشنهاد شده است و می‌خواهند برای ۶ ماه در این کشور کار کنند.

برای دریافت این ویزا، شخص باید نامه معتبر پیشنهاد کار را از یک کارفرما در کشور کانادا ارائه دهد و صلاحیت دریافت ویزای موقت را داشته باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا :

برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما حتما باید مدرک آیلتس هفت به بالا و یا B2 فرانسوی داشته باشید.

مدارک ویزای کاری کانادا به شرح زیر می‌باشد:

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا :

با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی به حساب می آید، اداره مهاجرت این کشور سخت گیری بیشتری برای مدارک دارد.

در بین مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا، تمکن مالی متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود.

لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا :

ویزای توریستی کانادا، در حال حاضر بیشتر به صورت ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. ویزای مولتی کانادا که به نام ویزای ۵ ساله کانادا هم نیز شناخته می‌شود، به دریافت کنندگان ویزا کانادا اجازه می‌دهد تا پایان مدت اعتبار ویزا (پاسپورت) هر زمان که خواستند وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا شش ماه اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

لیست مدارک ویزای توریستی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

سوالات متداول ویزای کانادا

در واقع اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از اعتبار پاسپورت متقاضی می‌باشد.

از آنجایی که اعتبار پاسپورت‌های صادر شده برای ایرانیان ۵ ساله می‌باشد، این ویزا را در ایران، ویزای ۵ ساله کانادا معروف است.

اگر چه برخی از موسسات به ظاهر حرفه‌ای با هدف جذب مشتریان از کلمه اخذ ویزای تضمینی استفاده می‌کنند، اما واقعیت این است که در اخذ هیچ نوعی از ویزا، هیچ تضمینی وجود ندارد.

اما نکته قابل توجه در اخذ ویزا این است که فرد متقاضی با انتخاب موسسه معتبر و با کارنامه درخشان و رزومه‌ای پربار در امر گردشگری، می‌تواند شانس اخذ ویزا را به حداکثر برساند.

خیر، هیچ الزامی برای داشتن دعوت نامه نیست.

اما، اگر دعوت نامه ویزای کانادا داشته باشید، شانس اخذ ویزای شما بیشتر خواهد شد.

بله. داشتن برنامه سفری به شما کمک می‌کند که شانس دریافت ویزا برای شما بالاتر برود به این صورت که، برنامه سفری به افسر کنسولگری اثبات می‌کند که شما قصد برگشت به کشور خود را دارید.

به این نکته مهم دقت کنید که ویزای چند بار ورود به نام مولتیپل یا مالتیپل شناخته می‌شود.

بعضی دیگر به این نوع ویزا به اختصار ویزای مولتی یا ویزای مالتی می گویند.

که همه این اصطلاحات بیان کننده مفهوم ویزای چند بار ورود کاناداست.

کانادا از نظر دفعات ورود یک ویزا بیشتر ندارد و آن هم همین ویزای مولتیپل است که در کشورهای دیگر هم به مسافران با شرایط خاص داده می‌شود.

پس ویزای کانادا فقط و فقط چند بار ورود یا مولتیپل است.

از بین تمامی مدارک، اسناد ملکی شخص متقاضی، تمکن مالی و گردش حساب از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

در صورتی که تمام مدارک و شرایط را دارا باشید، ۹۰ درصد احتمال ویزا شدن شما وجود دارد.

۱۰ درصد باقی مانده را می‌توان به نحوه برخورد با افسر کنسولگری، اثبات برگشت به خاک وطن و مواردی از این قبیل می‌باشد. در اغلب موارد، بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای درخواست ویزای شما با شکست مواجه خواهد شد.

برای شرکت در کنفرانس‌ها، سمینارها و همایشات در کشور کانادا، نیاز به دعوت نامه تجاری از کشو کانادا است.

کلیه مدارک درخواستی سفارت کانادا، باید توسط دارالترجمه‌های رسمی دادگستری به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

ویزای مولتی کانادا مصاحبه ندارد. کلیه مدارک به صورت اینترنتی برای سفارت کانادا ارسال می‌شود و برای بررسی آن‌ها نیازی به حضور شخص نیست.

در بعضی از موارد خاص، از متقاضی درخواست می‌شود که برای مصاحبه، به یکی از سفارت خانه‌های کشور کانادا مراجعه کنند.

از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده مدت اعتبار ویزا می‌توان به افسر مهاجرت (افسر بررسی کننده پرونده)، اعتبار پاسپورت، دعوت نامه ارسال شده از کانادا و افسر مرزی مستقر در فرودگاه اشاره نمود.

مطمئنا مجرد یا متاهل بودن شخص متقاضی در اخذ ویزا هر کشوری تاثیر به سزایی دارد؛ اما مجردهایی با تاریخچه سفری عالی و تمکن مالی بالا نیز می‌توانند برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا اقدام کنند.

پس از رد شدن درخواست ویزای کانادا، هیچ محدودیت زمانی وجود نداشته و شما می‌توانید یک ماه بعد از ریجکتی دوباره اقدام کنید.

پس از ۶ ماه حتما باید مهر خروج از کانادا در پاسپورت شما ثبت شود.

اگر این اتفاق رخ ندهد، پلیس کانادا می‌تواند شما را دستگیر کرده و به کشور مادری خود دیپورت کند. پس از دیپورت شدن نیز ویزای شما باطل می‌شود.

سفارت کانادا و چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا

سفارت کانادا در ایران، در سال ۱۳۹۱ به دلایل سیاسی، تعطیل شد.

متقاضیان ویزای کانادا برای ارائه درخواست ویزای کانادای خود، می‌توانند به دفاتر وک در کشورهای ترکیه، امارات و گرجستان مراجعه کنند.

وقت سفارت کانادا:

در واقع وقت سفارت کانادا وجود ندارد. چرا که شما مصاحبه‌ای با افسران ویزا نخواهید داشت اما جهت تسریع در امر انگشت نگاری خود، می‌توانید از سایت VFS وقت انگشت نگاری برای خود تعیین کنید؛ اما لزومی به انجام این کار نیست.

اگر همچنان در زمینه اخذ ویزای کانادا سوالی دارید، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

جاذبه های گردشگری
admin-user-pilehparvaz-com

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشور کانادا به دلیل تاریخ، جاذبه های شهری و تفریحی، سیاستگذاری های عمومی و مردمانی با فرهنگ پذیرنده، مقصدی جذاب برای بسیاری از

ادامه مطلب »
جاذبه های گردشگری
admin-wp-pilehparvaz

قانون جدید سفر به کانادا

از تاریخ هفتم ژانویه قانون جدید سفرهای بین المللی به کانادا، که طبق آن تمامی مسافران ورودی از مرزهای هوایی کانادا، می بایست ۷۲ ساعت

ادامه مطلب »
جاذبه های گردشگری
admin-wp-pilehparvaz

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا کشور کانادا به دلیل داشتن شرایط خوب اقتصادی ، بین المللی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در چند سال اخیر مورد

ادامه مطلب »
با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم