معرفی شهر رم در ایتالیا

اگر در فصل بهار و تابستان به دنبال یک مقصد گردشگری اروپایی هستید که آب و هوای معتدل و مناسب داشته باشد ، ما به شما شهر زیبای رم شاهکار معماری روم باستان ، واقع در مرکز و غرب ایتالیا با تاریخ و قدمت دیرینه و افسانه ای پیشنهاد می دهیم . برای سفر به این شهر توریستی که جز پر رفت و آمد ترین شهرهای ایتالیا به حساب می رود نیاز به اخذ ویزای شنگن می باشد که شرکت پیله های عصر پرواز به عنوان مجری مستقیم و سابقه بسیار و تخصص در زمینه بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزا و نیز برنامه ریزی سفر مطلوب با خدمات مناسب برای تورهای اروپایی متناسب با هر بودجه و سلیقه ای ، هرساله تعداد بسیار زیادی گردشگر را به این شهر که در سال 2007 جز سومین مقصد توریستی گردشگران در اروپا و یازدهمین کشور در جهان بوده است ، با رضایت کامل مسافران فرستاده است.

شاید یکی از دلایلی که این شهر رم را همواره جز مقصد محبوب برای همه گردشگران در سرتاسر دنیا تبدیل کرده است سبک توریستی بودن این شهر است به طوریکه همه افراد در طول زندگیشان حداقل برای یک مرتبه دوست دارن به این شهر تاریخی و هیجان انگیز سفر کنند .

یکی از نکاتی که برای گردشگران در سفر حائز اهمیت می باشد دسترسی راحت به اماکن دیدنی و تاریخی آن شهر می باشد ، به این ترتیب شهر رم که دارای آثار باستانی بسیار و بقای ماندگار با قدمت 6000 ساله است ازین قضیه مستثنا نیست و اماکن باستانی آن به طور تقریب نزدیک به هم قرار گرفتند و همین دسترسی آسان به نقاط مختلف شهر باعث شده است که با برنامه ریزی درست و از قبل تعیین شده توسط یک راهنمای مجرب و مسلط به تاریخ این شهر می توان در 3 روز از تمام آثار باستانی این شهر بازدید نمایید . متخصصان شرکت پیله های عصر پرواز با تسلط و تخصص در زمینه تورهای اروپایی می توانند راهنمای مناسبی برای  برنامه ریزی سفرتان باشند بنابراین با اطمینان و خیال آسوده با کارشناسان ما تماس فرمائید و خود را برای یک سفر ایده آل با خدمات مطلوب و قیمت مناسب آماده کنید.

تعدادی آثار باستانی مشهور این شهر را به شرح زیر معرفی می نماییم :

  • آمفی تئاتر یا تماشاخانه‌ی کولوسئوم :

اگر سفرتون را با بازدید یک بنای عظیم و باشکوه میخواهید که آغاز کنید پیشنهاد میکنیم حتما اولین مکانی که به آن جا می روید ، آمفی تئاتر یا تماشاخانه ی کولوسئوم باشد که در گذشته محل برگزاری نمایش ها ،جشن ها ، بازی و مسابقات بوده است که ساخت آن به عنوان هدیه ای از طرف خاندان امپراطوری روم به عموم مردم بوده است که معماری بی نظیر آن گویای قدرت معماری رومیان باستان و امپراطوری روم بر دنیا بوده است .

از اهدافی که باعث ساخت این مجموعه شده است این است که پادشاهان رومی علاقه وافر به تماشای جنگ های تن به تن میان انسان هایی با نام گلادیاتور«زندانی های اسیر جنگی» بودند که با حق انتخاب بین بردگی یا نبرد برای آزادی خود به جنگ بایکدیگر می پرداختند و تا زمانیکه ی یکی از افراد جنگجو در آن نبرد کشته نمیشد ، نبرد تمام نمی شد بنابراین بازدید از این مکان و اتفاقاتی که در گذشته در این مکان اتفاق افتاده است ، دیدن آن آدمی را به فکر فرو می برد.

از دیگر اهداف ساخت این بنا این بوده است که پادشاهان رومی در این مکان می توانستند بر روی قشم مردم تسلط داشته باشند .

پیشنهاد میکنیم برای خرید بلیط این مکان از طریق سایت به صورت اینترنتی خریداری کنید تا در صف خرید بلیط بازدید معطل نمانید .

  • معبد پانتئون

هر شهر دارای یک بنای یادبود و مشهور است که آن را به نماد آن شهر نسبت می دهند بنابراین نماد و سمبل شهر رم را می توان معبد پانتئون یاد کرد که توسط معماران متخصص که با ظرافت بسیار به سبک رومی با شکل و هندسی حیرت آور ساخته شده است که امروزه از عبودتگاههایی به شمار می رود که تقلید بسیاری در ساخت آن در سرتاسر دنیا از آن شده است .

شهرت این معبد به خاطر گنبدی است که به خاطر حفره ای بسیارعظیم در مرکز آن  تا امروز به عنوان بزرگترین گنبد در جهان گفته می شود که به آن چشم پانتئون یا اوکولوس می گویند که تنها از این سوراخ نور به داخل معبد وارد می شود و تنها منبع نور بین خدایان با معبد به شمار می رود.

  • موزه ی واتیکان

یکی از اماکن دیدنی و مشهور در رم موزه ی تاریخی واتیکان در نزدیکی کلیسای سنت پیتر قرار گرفته است و متشکل از چندین موزه است که از قرن 16 کشیش ها و پاپ های هر دوره به جمع آوری آثار شاهکار هنری بسیار باستانی و مدرن از سرتاسر دنیا از جمله نقاشی و مجسمه های هنری توسط انجام گردیده است و این موزه اینقدر بزرگ است که برای تماشای کل آثار آن می بایست چندین هفته را برای وقت صرف کرد.

  • کلیسای سن پیتر

در شهر رم ایتالیا تعداد کلیساها بسیار متعدد است اما از مشهورترین کلیساها برای عبادت در این شهر می توان به کلیسای سن پیتر که وی از حواریون حضرت عیسی بوده است نام برد که ابتدا در هنگام ورود به این کلیسا با مقبره ی زیبایش روبرو می شوید. از زیباترین بخش این کلیسا میتوان به گنبد این کلیسا اشاره کرد که قطر آن به 42 متر می رسد .

  • فواره تروی

همانطور که میدانید شهر رم در کنار رودخانه تروی در کنار دریای مدیترانه واقع شده است .

در مرکز شهر رم یک آبنما به نام تروی وجود دارد که در کنارش مجسمه های بسیاری ساخته شده است که هر کدام منسوب به بزرگان رومی در زمان باستان است که سرگذشت خاصی را هرکدام در پس خود دارند .

ماجرای این فواره که امروزه محلی برای بازدیدکنندگان قرار گرفته است این بوده که در زمان گذشته ارتش رومی در مکان بی آب وعلف قرار گرفته اند و همین باعث تلف شدن چندین تن سربازان رومی شده بود و سایر سربازان در این مکان که آبنما را امروزه ساختند توانستند آب پیدا کنند و از مرگ نجات پیدا کنند .

امروزه گردشگران با رفتن به این محل به رسم و آداب خاص ، برای برآورده شدن آرزوی خود نیت کرده و پشت به فواره ها می ایستند و سکه ای را به داخل این آب میاندازند .

 

 

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید ...
×