معابد دیدنی کشور ژاپن

ژاپن به معنی «سرزمین آفتاب» کشوری جزیره ایی در قاره ی آسیا با جاذبه های گردشگری فراوان است. در ادامه با ما همراه باشید تا با باشکوه ترین معابد دیدنی ژاپن آشنا شویم:

  • کیومیزو درا معبد آب پاک در کیوتو: این معبد یکی از مهم ترین معابد ژاپن است که در بخش شرقی شهر کیوتو قرار گرفته است. این معبد با چشم انداز فوق العاده جنگل و کوه اوتووا یکی از آثار جهانی یونسکو است که قدمت آن به قرن هشتم میلادی می رسد. بسیاری از بخش های این معبد نیز در قرن شانزدهم ساخته شده است. تمام بنای این معبد به الهه ی رحمت آیین بودایی اهدا شده است و زیارت کنندگان آن به خدای بخشش اعتقاد دارند. در بخش های مختلف این معبد می توانید مجسمه های الهه ی رحمت را مشاهده کنید.

  • معبد کینکاکوجی یا معبد طلایی: این معبد با پیشینه ی 500 ساله ی خود یکی از زیباترین معابد در شهر کیوتو ژاپن به حساب می آید که در سال 1482 به وسیله ی یکی از حاکمان موروثی ژاپن به نام آشیگاکا یوشیماسا ساخته شد. این معبد که به نام پاویلیون طلایی نیز شناخته می شود، در جنگلی با درختان انبوه قرار دارد و محیطی آرامش بخش را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

  • معبد سانجوسانگندو، صومعه ی خدای بخشش: این معبد زیبا در بخش شرقی کیوتو مکانی برای نگهداری 1001 مجسمه خدای بخشش یا «کانن» است که قدمت آن به سال 1164 باز می گردد. این معبد در سال 1264 در آتش سوزی تخریب شد، اما دوباره مورد بازسازی قرار گرفت. معبد زیبای سانجوسانگندو نگاه هر گردشگری را به خود جذب می کند.

  • معبد سه گانه ی دایگوجی، معبد نارنجی رنگ کیوتو: این معابد سه گانه با نام های سامبو-این، شیم-دایگو و کای دایگو در جنگل های افرای شهر کیوتو قرار گرفته اند. در فصل پاییز می توانید شاهد زیباترین منظره ی این معابد باشید. پس از کمی پیاده روی در جنگل و طی کردن یک مسیر کوهستانی می توانید از منظره ی بی نظیر این معابد لذت ببرید.

  • معبد یاکوشیجی، مدرسه بودیسم ژاپن: معبد یاکوشیجی در دنیا به عنوان مهم ترین اثر تاریخی نارای باستان یا ژاپن قدیم شناخته می شود و نامش در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است. این معبد یکی از 7 مرکز اصلی در آموزش آیین بودیسم و معابد تاریخی نانتو به شمار می رود و همچنین مرکز تجمع سران مکتب بودیسم ژاپنی هوسو است.

  • تودای جی معبد 700 ساله: این معبد که در حدود سال 735 سال پیش ساخته شده، یکی از مراکز مهم آموزش بوداییان در گذشته بوده است. بخش های مختلف این معبد در طی تاریخ بارها تخریب شده است اما بدترین آنها به سال 855 مربوط می شود که بر اثر زلزله سر بزرگترین مجسمه بودا جدا شده و تخریب شد. اما امروزه بخش های زیادی از این معبد برای بازدید گردشگران باقی مانده است.

  • معبد ریوآنجی در باغ سنگی: این معبد که یکی از مهم ترین معابد و مراکز آموزش رینزای بودیسم ذن به شمار می رود در بخش شمال غربی شهر کیوتو واقع شده است و به معنای معبد اژدها در صلح است. معبد ریوآنجی یکی از بهترین نمونه های باغ صخره ایی در ژاپن را در خود جای داده است. بنای این معبد از چشمگیر ترین نمونه های کراس سانسیوی با مناظری بی نظیر از طراحی ژاپنی بوده و از معروف ترین آثار تاریخی ژاپن به شمار می رود.

  • معبد بیودو این مشهورترین معبد ژاپن: این معبد را می توان بهترین نمونه از گسترش فرهنگ ژاپنی در دنیا دانست، چرا که در سال 1968 به عنوان یادبودی از ورود اولین مهاجران ژاپنی به هاوایی، در این منطقه ساخته شد و نمونه ایی زیبا از معماری ژاپنی به حساب می رود.

  • معبد بودایی هیرایزوموی، بنایی مقدس در ایات: امروزه از این معبد که یکی از مکان های بسیار مقدس در ژاپن به شمار می رود، تنها مخروبه هایی باقی مانده است. این معبد در منطقه ی توهوکو استان ایات ژاپن واقع شده است و در طول سال های اخیر تنها مخروبه هایی از آن باقی مانده است. اما همچنان دیدار از آن جذاب است.
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
حسن مرادی

خیلی زیباست

با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم