راحت ترین کشور ها برای اخذ ویزای شینگن

برخی از افرادی که قصد سفر به کشورهای حوزه ی شینگن ( شنگن ) را دارند، بنا به دلایل گوناگون به دنبال آسان ترین راه برای اخذ ویزا شینگن هستند. ضریب صدور ویزا در طی سال های مختلف و بنا به دلایل گوناگون دستخوش تغییر می شوند. در ادامه فهرستی از کشورهایی با بالاترین ضریب صدور ویزا در حوزه شینگن را آماده کرده ایم که به آن می پردازیم:

  1. لتونی Latvia

بر اساس آمار اعلام شده نرخ صدور ویزا شینگن در سفارت این کشور99.3% است. لتونی دارای پایین ترین نرخ عدم پذیرش ویزا می باشد.

  1. ایسلند Iceland

کشور ایسلند یکی از امن ترین کشورها با پایین ترین آمار جرم و جنایت است. امنیت بالای این کشور سبب شده است که نیروهای پلیس معمولا غیر مسلح باشد. نرخ صدور ویزا شینگن در ایسلند امن 99.1 % است.

  1. لیتوانی Lithuania

نرخ صدور ویزا لیتوانی با ایسلند برابر است. این کشور بالاترین سرعت اینترنت در جهان را دارا ست. بیشتر مناطق این کشور تحت پوشش اینترنت پر سرعت هستند و در بسیاری از مراکز عمومی مانند فروشگاه های بزرگ، دانشگاه ها و مدارس و مراکز تفریحی و خدماتی به صورت رایگان برای عموم موجود است.

  1. جمهوری استونی Estonia

جمهوری استونی از غرب به دریای بالتیک، از شمال به خلیج فنلاند می رسد. مرز شرقی این کشور با روسیه و مرز جنوبی اش با لتونی مشترک می باشد. روند دریافت ویزا شینگن برای این کشور آسان و نرخ صدور ویزا 99 درصد است.

  1. فنلاند Finland

کیفیت زندگی در فنلاند بسیار بالاست. با این وجود احتمال صدور ویزا در این کشور 99 درصد می باشد که نرخ بالایی محسوب می شود.

  1. اسلواکی Slovakia

اسلواکی به تولید و صدور خودرو و وسایل الکترونیکی، به خصوص به کشور آلمان وابسته است و در واقع تقاضای خارجی به طور انحصاری موتور محرکه اقتصاد این کشور است. نرخ صدور ویزا شینگن کشور اسلواکی 98.4 % است.

  1. لهستان Poland

لهستان بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی گردشگران (UNWTO) ششمین کشور پر بازدید دنیا توسط گردشگران خارجی است. نرخ صدور ویزا شینگن این کشور 98.3 % است.

  1. یونان Greece

یونان با تاریخی ویژه و پر حادثه و نرخ صدور ویزا 98 % به طرز قابل توجهی در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه دارای نفوذ است و برای فرهنگ اروپا ساختاری بنیادی به شمار می رود.

  1. لوکزامبورگ Luxembourg

لوکزامبورگ با جمعیت 500 هزار نفری و نرخ صدور ویزا 97.9 % یکی از کشور های ثروتمند اروپا محسوب می شود. لوکزامبورگ با شرایط اقتصادی و سیاسی با ثبات خود بیشترین درآمد سالیانه را میان کشورهای اروپایی دارد.

  1. جمهوری چک Czech Republic

جمهوری چک کم مذهبی ترین مردم جهان را دارد و با نرخ صدور ویزا 97.8 % در رتبه ی دهم میان آسان ترین کشور ها برای اخذ ویزا شینگن قرار دارد.

tara love perry
View of the Vltava River and Charle bridge with red foliage, Prague, Czech Republic
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید ...
×