جشن شکوفه های گیلاس

کشور زیبا و باشکوه ژاپن معروف به سرزمین آفتاب، یکی از زیباترین کشور های دنیا ست که در تمام فصول گردشگران زیادی را مجذوب تلفیق اقتدار و زیبایی خود می کند. فصل بهار با وجود شکوفه های صورتی زیبای خود به این کشور رنگ و بوی دیگری می بخشد. تمام این کشور درگیر هانامی (Hanami) می شود که یکی از زیباترین منظره های جهان هستی را نمایان می کند، جشنی که سراسر ژاپن را فرا می گیرد.

پیشینه ی این جشن به هزار سال پیش باز می گردد که با باز شدن اولین شکوفه گیلاس و آلو مصادف می شود. درخت گیلاس به زبان بومیان ساکورا و درخت آلو اومه (Ume) نام دارد. نجیب زادگان ژاپن در هزار سال پیش به تماشای این منظره ی زیبا می نشستند و شعر هایکو می سرودند.

بهترین فصل برای این فصل زیبا توکیو ست که مملو از درختان ساکورا است. پارک شینجوکوین منظره ی زیبایی از عظمت ساختمان های غول پیکر و لطافت و زیبایی درختان پر بار ساکورا ست که در شهر بزرگ توکیو خود نمایی می کند.

یویوگی منظره ی بسیار زیبای دیگری را در اطراف توکیو خلق کرده است که به دور از شلوغی شهر، نمایانگر طبیعت مطلق است.

یکی دیگر از زیباترین شهر هایی که شکوفه های گیلاس را مانند عاشقان دلباخته نشان می دهد کیوتو ست، پس از طی کردن مسیر زیبای ناکاراگی به باغ زیبای گیاه شناسی کیوتو می رسید که در آنجا دریاچه ی رویایی بیوا وجود دارد. با سوار شدن به قایق های زیبا و سنتی از میان درختان گیلاس مجنون عبور می کنید و شاهد منظره ی زیبایی می شوید که باد های نرم بهاری شاخه های سر به زیر بید را به این طرف و آن طرف نوازش می کنند. در آخر به زیارتگاه یاساکا می رسید که نماد بید های گریان است.

در آخر یکی از باشکوه ترین قلعه های ژاپن که میروساکی نام دارد با قدمتی 400 ساله در یکی از مناطق مرتفع توکیو قرار دارد که دارای 2600 اصله ساکورا است.

«هیچ چیز تا ابد نمی ماند.» جمله ای ماندگار از تویوتومی هیدیوشی که به زیبایی با الهام گرفتن از شکوفه های گیلاس به کوتاه بودن عمر انسان ها اشاره کرده است. این مرد بزرگ از جنگاوران ماندگار تاریخ ژاپن است که با مواجهه با هانامی به شاعری نازک دل تبدیل شد و هایکو می سرود.

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم