جاذبه های گردشگری نروژ بخش1

1 مسیرهای راه آهن

نروژ دارای بیش از 3000 کیلومتر خط ریلی با مناظر شگفت انگیز می باشد. از جمله زیباترین مسیرهای راه آهن نروژ می توان به راه آهن برگن ( Bergen ) و راه آهن دوره ( Dovre ) اشاره کرد. راه آهن برگن از فلات هاردانگرویدا ( Hardangervidda ) می گذرد و راه آهن دوره از مسیر اسلو (Oslo) تا تروندهایم (Trandheim ) را طی می کند.

2 کوه فلوین

قله ای 399 متری در با چشم انداز فوق العاده زیبای برگن است. به راحتی می توانید با قطارهای کابلی در عرض 8 دقیقه به بالای کوه برسید و بالای کوه محوطه مخصوص برای ایستادن و تماشا کردن و لذت بردن از مناظر اطراف وجود دارد. حتی می توانید از مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری به بالای کوه بروید . در بالای کوه رستورانی به نام فلوین فولک (Floyen Folk  ) وجود دارد که غذاهای محلی را می توانید در آنجا تست کنید و موسیقی های سنتی نیز در رستوران اجرا می شود .

3 کلیسای جامع اسلو

یکی از مکان های دیدنی نروژ کلیسای جامع اسلو است که قدمت آن به قرن یازدهم می رسد. سبک کلیسا به سبک باروک ساخته شده و از قدیمی ترین کلیساهای کل کشور است. کلیسای جامع اسلو رویدادهای تاریخی مهمی را در خود ثبت کرده است که با دیدن کردن از این مکان می توانید سفری در تاریخ گذشته داشته باشید. دیدنی های مهم کلیسای جامع اسلو عبارتند از: ارگ کلیسایی بزرگ- منبر  مجلل و نقاشی های سقفی رنگارنگ.

4 مسیرهای آبی

در نروژ بجز قطار سواری،  کشتی سواری مخصوصا کشتی های هورتیگروتن ( Hurtigruten ) پیشنهاد می شود.

5 منطقه گیرانگرفیورد (Geirangerfjord)

بخشی از شبکه ی آب دره های نروژ است که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است این منطقه وسعت زیادی دارد و از زیباترین قسمت های آن آلسوند ( Alesund ) در شمال است که به دلیل مناظر یخی اش شهرت دارد . از سایر قسمت های دیدنی این منطقه می توان سونیلوس فیورد (  Sunnylvs Fjord ) اشاره کرد که زیباترین چشم انداز منطقه را دارد. قله دالسنیبا (Dalsnibba  ) نیز در همین منطقه با 1476 متر ارتفاع از جلوه باشکوهی برخوردار است.

6 کلیسای جامع شمالگان

کلیسای جامع قطب شمال واقع در شهر ترومسو در سال 1965 تاسیس شد و بنای آن اثر یان اینگ هویگ (Jan Inge Having  ) معمار مشهور نروژی است. این کلیسا از جدیدترین کلیساهای جامع نروژ است و به دلیل جدید بودنش معماری متفاوتی دارد. ساختمان کلیسا از دور شبیه تکه ای یخ است و داخلش موزاییک های براق بکار برده شده است. نمای بیرونی کلیسا از شیشه می باشد و صلیب بزرگی روی آن قرار دارد. زمستان های چراغانی این کلیسا بسیار دیدنی است.

7 قلعه آکرشوش

قلعه ی آکرشوش (Akershus  ) در سال 1299 در دوران قرون وسطی شناخته شد تا دیوار دفاعی اسلو در برابر حملات بیگانگان باشد. این قلعه در طول سال های عمرش استفاده گوناگونی داشته و در دوران های جدیدتر به عنوان زندان استفاده می شده است و هم اکنون در دست وزارت دفاع نروژ است. در این قلعه می توانید از سالن های ضیافت و عبادتگاه قلعه بازدید کنید و کلکسیون عتیقه جاتش را ببینید

8 مدار شمالگان

بیشتر کشور نروژ در قطب شمال واقع است. نروژ یکی از بهترین مکان های دنیا برای دیدن خورشید نیمه شب است. که این پدیده طبیعی هر سال در طولانی ترین سال اتفاق می افتد و خورشید کلا غروب نمی کند و روز است. مدار شمالگان به پدیده شفق قطبی معروف است.

9 جاده اقیانوس اطلس

دیدن و سفر در جاده ی اقیانوس اطلس یکی از ماندگارترین تجربه نروژگردی است. این جاده زیبا حدود 8 کیلومتر طول دارد و در مسیر جاده اقیانوس اطلس دهکده ماهیگیری و کلیساهای قدیمی وجود دارد. این جاده جزء میراث فرهنگی نروژ است.

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید ...
×